Apel Chorągwi Krakowskiej - 18.09.2011

W dniu 18.09.2011 r. odbył się apel Chorągwi Krakowskiej na stadionie KS "Korona", na którym Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica wręczyła komendantowi chorągwi hm. Pawłowi Grabce nowy sztandar. Poprzedni został wręczony w 1967 r. na Rynku Krakowskim hm. Władysławowi Pancerzowi ówczesnemu komendantowi Chorągwi Krakowskiej.
Ze względu na rangę uroczystości, swoją obecnością uświetniło ją wiele zaproszonych gości, na czele z Wojewodą Małopolskim Stanisławem Kracikiem i Przewodniczącym ZHP hm. Adamem Massalskim.
Sztandar w imieniu komitetu fundacyjnego przekazali hm. Ryszard Korski z Komisji Historycznej naszej chorągwi, prof. Andrzej Ziębliński z ASP - projektant sztandaru i Marian Młynarski - Zawiszak z Szarych Szeregów.
Na apelu obecna była reprezentacja naszego hufca pod dowództwem komendantki hm. Anny Nowak. Poczet sztandarowy wystawił szczep "Unia". Warto wspomnieć, że sztandar naszego hufca jest starszy o 9 lat od poprzedniego sztandaru chorągwi, gdyż był nadany w 1958 r. na ręce hm. Juliusza Langnera - ówczesnego komendanta hufca. 

Po kliknięciu na zdjęcie można zobaczyć powiększenie