XI

Trzecie w tym roku spotkanie Rady Hufca

XI

Nowości w Kapitule Stopni

Nowe zasady działania, nowe wytyczne prób na stopień, nowe terminy! Zaglądnijcie na zakładkę Kapituły Stopni!

Nowa karta biwaku

Nowe zasady zgłaszania biwaków i nowa karta biwaku! Szczegóły na zakładce

Grafik pracy Biura

Godziny pracy biura i dyżury komendy! Szczegóły na zakładce

Nowe władze Hufca

Gratulacje dla nowych władz hufca! Szczegóły na zakładce

Spotkanie Rady Hufca

Pierwsze w tym roku spotkanie Rady Hufca

Deklaracje członkowskie online

Od 1 września 2019 roku wchodzą w życie zapisy znowelizowanej Instrukcji tworzenia i działania gromady, drużyny, kręgu i klubu specjalnościowego.
Aby ułatwić składanie zgody na przynależność do ZHP i deklaracji członkowskich GK ZHP uruchomiła serwis deklaracja.zhp.pl, gdzie można w sposób elektroniczny wypełnić i przesłać odpowiednią zgodę.
Jak to działa?
Należy kandydatowi na członka ZHP (16+) lub jego rodzicom/opiekunom prawnym (16-) należy podać:

• adres do strony deklaracja.zhp.pl
  • nazwę chorągwi, hufca i pełną nazwą jednostki
  • służbowy adres e-mail drużynowego/właściwego komendanta (w chmurze Office365 ZHP).
    Podczas wypełniania należy te dane wpisać we wskazanych miejscach.
    Drużynowi mogą dla ułatwienia przekazać rodzicom szablon z miejscami na uzupełnienie wyżej wskazanych informacji.
    Wypełniony formularz w postaci wiadomości e-mail trafi na adres wypełniającego deklarację/zgodę, adres drużynowego oraz adres służbowy hufca (w domenie *zhp.pl).
    Deklarację/zgodę należy "zapisać jako pdf" i przechowywać w sposób elektroniczny w chmurze Office365 ZHP - rola drużynowych/komendanta.
    Składanie deklaracji może odbywać się trzema drogami:
  • tradycyjną drogą papierową (powinniśmy wówczas do każdego egzemplarza dołączyć kompletny wydruk klauzul)
  • za pośrednictwem poczty harcerskiej na Office365 - przesyłamy rodzicowi/opiekunowi prawnemu dokument do wypełnienia, a on odsyła nam czytelny skan/zdjęcie z wypełnionymi danymi i zaznaczonymi polami wyboru (przy wizerunku ma prawo nie wyrazić zgody)
  • za pośrednictwem aplikacji deklaracja.zhp.pl
    Wszystkie wspomniane dokumenty/szablony oraz nowa instrukcja są w zakładce Dokumenty

• [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] ... [34]