Aktualności - poprzednia komenda (Ewa):

Spotkanie KSI

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Aby wszyscy mieli możliwość zamknięcia stopnia jeszcze przed obozem Przewodniczący KSI zwołał dodatkowe posiedzenie na wtorek 14.06.2011r.

Posiedzenie rozpocznie się od godziny 18.00 w lokalu hufca, na dużej sali, gdyż w tym samym czasie, w pokoju komendy, odbywa się posiedzenie KSH.

Wszystkich chcących zamknąć stopień 14.06 prosimy o zgłoszenia najpóźniej do piątku 10.06. Pamiętajcie jednak, że decyduje kolejność zgłoszeń (bez sprawozdań)!  Sprawozdania możecie dosłać później jednak nie dalej jak w sobotę 11 czerwca.

KSI Hufca

Zakończenie Roku Harcerskiego

Przypominamy, że w niedzielę 19 czerwca
o godzinie 17:00 odbędzie się
apel kończący obecny rok harcerski

Zapraszamy więc
wszystkie GROMADY,  DRUŻYNY HARCERSKIE, STARSZOHARCERSKIE i WĘDROWNICZE
oraz Instruktorów do spędzenia tego popołudnia go z nami ;-)

Spotykamy się pod NCK
(jeżeli pogoda nie dopisze to spotykamy się w środku).

Bardzo ważna jest Wasza obecność
ponieważ chcemy podsumować działanie wszystkich jednostek i agend w minionym roku, podziękować za włożony wysiłek i oczywiście wręczyć nagrody najlepszym :)

Czekamy na Was - 19.06. o godz. 17:00 pod NCK!

Rajd Tylko Dla Orłów

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Już w piątek spotkanie z 4 żywiołami!

Gdzie: Na Grzechyni

Cel:  Poznanie 4 żywiołów!

Wszystkie informacje na blogu namiestnictwa.

orlaperc.blogspot.com

Serdecznie zapraszam!

Komendanta Rajdu Karolina Ciastoń

Zakończenie kursu druzynowych - za nami.

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

31 marca spotkaliśmy się w prawie pełnym składzie na zakończeniu kursu.

Wyniki kursu to:

18 patentów klasy I - magistrów

26 patentów klasy II - bakałarzy

8 patentów klasy III - studentów

4 patentów klasy IV - scholarów /przybocznych/

3 osoby nie ukończyły kursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, że dotrwali do końca!!

Więcej na stronie kursu.

Zawinął do portu kurs podharcmistrzowski Navigator

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Dnia 12.03.2011 zawinął do portu kurs podharcmistrzowski "Navigator". Podczas dwóch weekendów kurs przygotował młodych, aktywnych instruktorów do podejmowania nowych zadań oraz pomógł w określeniu indywidualnej drogi rozwoju. Szczególny nacisk położyliśmy na kształtowanie praktycznych umiejętności pozwalających na efektywne działanie, a także na rozwój własny uczestników jako przyszłych instruktorów/ek działających w strukturach hufców i szczepów. Podczas kursu uczestnicy odwiedzili Chatę u Szpinaka, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności w wiązaniu węzłów pod okiem Jurka Kujawskiego „Szpinaka”.

Navigator był dużym wydarzeniem, ponieważ Podharcmistrzowie/ynie są bowiem największym potencjałem każdego hufca. To oni/on są liderami/rkami, których zadaniem jest kierowanie zespołami instruktorskimi, inicjowanie działań programowych i kształceniowych. To podharcmistrzowie/ynie szukają nowych rozwiązań i podwyższają standardy.

W gronie szczęśliwców, którzy ukończyli kurs znaleźli się: pwd. Beata Kobos, Przemysław Machaj, pwd. Marcin Stefański, pwd. Marzena Zawilińska HO, pwd. Agnieszka Madetko, pwd. Karolina Ciastoń, pwd. Tomasz Karwala, Aleksandra Zawada pwd. Radosław Omieciński, pwd. Dominika Moskal, pwd. Adrianna Kowalczyk, pwd. Ewelina Moskal, którym …

Gratuluję i życzę pomyślnych wiatrów!

Kapitan rejsu hm. Anna Nowak

Ostatni zjazd Kursu Drużynowych ALMA MATER 2011

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Już w ten weekend 11-13.03.2011r odbędzie się III i ostatni zjazd kursu.

Będą zajęcia w grupach metodycznych, przekazanie kluczy do uczelni studentom oraz juwenalia. Nie zabraknie też szkolenia medycznego i tekstu kończącego zajęcia na uczelni.

Dzień Myśli Braterskiej

wszystkich Członków i Przyjaciół naszego Hufca

na spotkanie w dniu 22.02.2011r. o godz. 17:13

w Nowohuckim Centrum Kultury

Spotykamy się na dużej sali wraz ze wszystkimi WOLONTARIUSZAMI akcji WOŚP, aby podsumować imprezę, zjeść pysznego torta i pobawić się we wspólnym gronie.

Następnie na godz. 19.00 do Chaty u Szpinaka zapraszamy Komendantów i Komendy Szczepów, Instruktorów Hufca oraz Instruktorów, którzy w 2010r zamknęli stopnie instruktorskie. Chcemy razem uczcić kolejny Dzień Myśli Braterskiej.

W tak ważnym dniu nie może zabraknąć nikogo z Was, więc bardzo proszę o rozesłanie informacji w swoich środowiskach!