Pomoc w badaniach naukowych

Druhna pwd. Beata Wrzos z Hufca ZHP Tarnów szuka uczestników tegorocznych obozów harcerskich, któzy chcieliby jej pomóc w badaniach naukowych. Pomoc polega na wypełnieniu ankiety: https://goo.gl/forms/UbRVWpReg5HCGucJ2.

Pomożecie?

Nowe formularze!

Uwaga drużynowi!

Oddajemy w Wasze ręce ujednoliconą zgodę, którą powinien podpisać (w dwóch miejscach) rodzic/opiekun każdego zucha/harcerza, a którą Wy powinniście mieć na każdej zbiórce/evencie.

Formularz zgody rodziców (DOC, 212KB)

Formularz zgody rodziców (PDF, 386KB)

Wpiszcie na nich nazwę szczepu i drużyny!

Inauguracja Hufcowa

Ściśle tajna!

Kto - wiadomo, kadra

Kiedy - 24 września, od 7:00 do 19:00

Gdzie - zaczyna się i kończy pod Muzeum PRL

Zgłoszenia do 20 września.

Zbiórka Wyborcza

W sobotę 30 września 2017 o 8:00 w Szkole Podstawowej nr 80 os. Na Skarpie 8 odbędzie się zbiórka wyborcza naszego rejonu hufców (tzn my i Oświęcim), na której wybierzemy dwóch delegatów na Zjazd ZHP odbywający się w grudniu.
Proszę sprawdzić zaktualizowaną listę osób uprawnionych do głosowania i przekazać w Waszych środowiskach i agendach wiadomość o zbiórce wyborczej.

Zjazd Hufca

Zjazd Sprawozdawczy Hufca odbędzie się w sobotę 30 września 2017 o 11:00 w Szkole Podstawowej nr 80 os. Na Skarpie 8, zaraz po zakończeniu zbiórki wyborczej.
Proszę sprawdzić zaktualizowaną listę osób uprawnionych do głosowania i przekazać w Waszych środowiskach i agendach wiadomość o zjeździe.
Listę i sprawozdanie można znaleźć tu.

Zmiany

Zmiany w Komendzie, zmiany w namiestnictwach, zmiany w szczepach, zmiany w drużynach... Poczytajcie nowe rozkazy i odpowiednie zakładki!

Przebiegliśmy 60 kilometrów

Na sportowo, jubileuszowo

6 maja był niesamowicie ważnym wydarzeniem dla naszego Hufca, bowiem właśnie wtedy odbyła się długo przez wszystkich wyczekiwana Sztafeta. Było to sportowe wydarzenie, które miało na celu dalsze świętowanie 60-lecia naszego środowiska, ale również miało promować zdrowy tryb życia. Jak powiedział sam organizator Karol Kuźniarowski: „Mam takie poczucie, że w dzisiejszych czasach mało kto pracuje ze zdrowym trybem życia, z myślę, że warto.

Głównym celem Sztafety było przebiegnięcie 60 kilometrów z okazji 60 lat działalności harcerskiej. Zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy chętnie stawili się o godzinie 10.00 przy Zalewie Nowohuckim. Bieg działał na zasadzie dyscypliny olimpijskiej. Każdy pion przebiegł określony kawałek trasy daną ilość razy, co dało w sumie 60 kilometrów. Cały dystans natomiast przebyła chorągiewka, która była przekazywana z rąk do rąk biegaczy.

Oprócz samego biegu na uczestników czekało 7 atrakcyjnych punktów programowych. Między innymi: wspinaczka, liny, rumba, kajaki, gra rowerowa, pojedynki sportowe na boisku i inne. Na każdym z nich harcerze i zuchy mogli spędzić aktywnie i wesoło czas.

Całość zakończyła się o godzinie 14.00, wtedy to właśnie, z wyliczeń organizatorów miało na naszym liczniku wybić 60 kilometrów i tak właśnie się stało. Na końcu główny organizator i Komendant Hufca złożyli serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie. Pokazało ono jaką mamy moc!

Autor: Maciej Czarnecki

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] ... [30]