Zakończenie kursu druzynowych - za nami.

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

31 marca spotkaliśmy się w prawie pełnym składzie na zakończeniu kursu.

Wyniki kursu to:

18 patentów klasy I - magistrów

26 patentów klasy II - bakałarzy

8 patentów klasy III - studentów

4 patentów klasy IV - scholarów /przybocznych/

3 osoby nie ukończyły kursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, że dotrwali do końca!!

Więcej na stronie kursu.

Wspomnienia z marca

Nowe zdjęcia w galerii

Zawinął do portu kurs podharcmistrzowski Navigator

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Dnia 12.03.2011 zawinął do portu kurs podharcmistrzowski "Navigator". Podczas dwóch weekendów kurs przygotował młodych, aktywnych instruktorów do podejmowania nowych zadań oraz pomógł w określeniu indywidualnej drogi rozwoju. Szczególny nacisk położyliśmy na kształtowanie praktycznych umiejętności pozwalających na efektywne działanie, a także na rozwój własny uczestników jako przyszłych instruktorów/ek działających w strukturach hufców i szczepów. Podczas kursu uczestnicy odwiedzili Chatę u Szpinaka, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności w wiązaniu węzłów pod okiem Jurka Kujawskiego „Szpinaka”.

Navigator był dużym wydarzeniem, ponieważ Podharcmistrzowie/ynie są bowiem największym potencjałem każdego hufca. To oni/on są liderami/rkami, których zadaniem jest kierowanie zespołami instruktorskimi, inicjowanie działań programowych i kształceniowych. To podharcmistrzowie/ynie szukają nowych rozwiązań i podwyższają standardy.

W gronie szczęśliwców, którzy ukończyli kurs znaleźli się: pwd. Beata Kobos, Przemysław Machaj, pwd. Marcin Stefański, pwd. Marzena Zawilińska HO, pwd. Agnieszka Madetko, pwd. Karolina Ciastoń, pwd. Tomasz Karwala, Aleksandra Zawada pwd. Radosław Omieciński, pwd. Dominika Moskal, pwd. Adrianna Kowalczyk, pwd. Ewelina Moskal, którym …

Gratuluję i życzę pomyślnych wiatrów!

Kapitan rejsu hm. Anna Nowak

Ostatni zjazd Kursu Drużynowych ALMA MATER 2011

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Już w ten weekend 11-13.03.2011r odbędzie się III i ostatni zjazd kursu.

Będą zajęcia w grupach metodycznych, przekazanie kluczy do uczelni studentom oraz juwenalia. Nie zabraknie też szkolenia medycznego i tekstu kończącego zajęcia na uczelni.

Wspomnienia z lutego

Nowe zdjęcia w galerii

Dzień Myśli Braterskiej 2011

Złączeni węzłem braterskiej miłości
zwycięsko płyniem wśród życiowych fal.
Przed nami jutro jaśniejszej przyszłości,
z nami potęga, naszych czynów stal.

Dłoń z dłonią wiąż, przez życie dąż
pełen nadziei, ochoty,
swym czynem świeć, jak orzeł leć
w świat prawdy, piękna i cnoty.

Kto świat swych uczuć i myśli rozszerza,
powiększa siebie i ojczyznę swą,
a to jest celem harcerki, harcerza,
którzy potężną Polskę widzieć chcą.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę Wam  byście na swej harcerskiej drodze znaleźli przede wszystkim pasje ale także  wielu chwil przy ogniu spędzonych "w kręgu braterskich myśli, gdzie przyjaźń i braterstwo, nie  jest juz tylko wymysłem". Wytrwałości w osiąganiu celów,  pogody ducha, codziennego słońca i braterskiej dłoni w razie potrzeby.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej

życzy Komendantka Hufca

Harcmiting dla harcerzy

Już 5 marca największe harcerskie widowisko sportowe naszego hufca - Harcmiting!

Zmobilizuj swoją drużynę i stańcie do walki o zwycięstwo w wielkim turnieju rycerskim. Jak co roku wasi harcerze będą mieli okazję grać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Ponadto dwie osoby z każdego zespołu staną do walki w turnieju strzeleckim.

Tegoroczny Harcmiting będzie nawiązywał obrzędowością do średniowiecznego turnieju rycerskiego. W związku z tym każdy zespół ma za zadanie przebrać jedną osobę za rycerza. Właściciele najlepiej wykonanej zbroi otrzymają nagrodę i będą mieli zaszczyt zagrać mecz otwarcia imprezy.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego.

Szczegóły w ulotce (JPG, 296KB) i regulaminie (DOC, 49KB) + karta zgłoszeniowa (DOC, 37KB). Kontakt: harcmiting@szczephalny.pl lub tel. 500 013 227

[1] ... [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]