Wielkanoc

Wesołych Świąt Wielkanocnych,
pokoju ducha, wiary w Boga i w Ludzi.
Umiejętności dostrzegania piękna tego świata
oraz wiary w Siebie i swoje możliwości
Życzy Komenda Hufca Kraków Nowa Huta

Dla kadry latem

Zlot Drużynowych, Letnia Akacja Szkoleniowa, Zlot Harcmistrzów, Zlot Akademików - w Perkozie, między 13 a 21 sierpnia (różne termini dla róznych imprez). Zgłoszenia można wysyłać do 15 maja 2011, ale nie czekajcie tak długo, zgłoście się już dziś! Szczegóły na witrynie.

Wakacyjna przygoda na Śląsku

Coś dla wszystkich wędrowników! 8 tras po Śląsku i zajęcia dla wędrowników przygotowane przez ... wędrowników. Ruszyła rejestracja patroli na Wędrownicza Watrę 2011! Zgłoszenia można wysyłać do końca maja 2011, ale nie czekajcie tak długo, zgłoście się już dziś! Szczegóły na witrynie.

Zakończenie kursu druzynowych - za nami.

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

31 marca spotkaliśmy się w prawie pełnym składzie na zakończeniu kursu.

Wyniki kursu to:

18 patentów klasy I - magistrów

26 patentów klasy II - bakałarzy

8 patentów klasy III - studentów

4 patentów klasy IV - scholarów /przybocznych/

3 osoby nie ukończyły kursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, że dotrwali do końca!!

Więcej na stronie kursu.

Wspomnienia z marca

Nowe zdjęcia w galerii

Zawinął do portu kurs podharcmistrzowski Navigator

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Dnia 12.03.2011 zawinął do portu kurs podharcmistrzowski "Navigator". Podczas dwóch weekendów kurs przygotował młodych, aktywnych instruktorów do podejmowania nowych zadań oraz pomógł w określeniu indywidualnej drogi rozwoju. Szczególny nacisk położyliśmy na kształtowanie praktycznych umiejętności pozwalających na efektywne działanie, a także na rozwój własny uczestników jako przyszłych instruktorów/ek działających w strukturach hufców i szczepów. Podczas kursu uczestnicy odwiedzili Chatę u Szpinaka, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności w wiązaniu węzłów pod okiem Jurka Kujawskiego „Szpinaka”.

Navigator był dużym wydarzeniem, ponieważ Podharcmistrzowie/ynie są bowiem największym potencjałem każdego hufca. To oni/on są liderami/rkami, których zadaniem jest kierowanie zespołami instruktorskimi, inicjowanie działań programowych i kształceniowych. To podharcmistrzowie/ynie szukają nowych rozwiązań i podwyższają standardy.

W gronie szczęśliwców, którzy ukończyli kurs znaleźli się: pwd. Beata Kobos, Przemysław Machaj, pwd. Marcin Stefański, pwd. Marzena Zawilińska HO, pwd. Agnieszka Madetko, pwd. Karolina Ciastoń, pwd. Tomasz Karwala, Aleksandra Zawada pwd. Radosław Omieciński, pwd. Dominika Moskal, pwd. Adrianna Kowalczyk, pwd. Ewelina Moskal, którym …

Gratuluję i życzę pomyślnych wiatrów!

Kapitan rejsu hm. Anna Nowak

Ostatni zjazd Kursu Drużynowych ALMA MATER 2011

Dodał(a): poprzednia komenda (Ewa)

Już w ten weekend 11-13.03.2011r odbędzie się III i ostatni zjazd kursu.

Będą zajęcia w grupach metodycznych, przekazanie kluczy do uczelni studentom oraz juwenalia. Nie zabraknie też szkolenia medycznego i tekstu kończącego zajęcia na uczelni.

[1] ... [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]