Zbiórka konsultacyjna

Druhny i Druhowie!

Decyzją 38 Zjazdu ZHP powołano Zespół, którego zadaniem było opracowanie nowego projektu Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Decyzją Naczelnika ZHP, każdy Hufiec został zobowiązany do przeprowadzenia dyskusji instruktorskiej nad projektem i przesłania wniosków.

W związku z powyższym, ale również dlatego, że jest to jedno z najistotniejszych zagadnień w ZHP, dotyczące funkcjonowania każdej drużyny, związane z systemem naszych harcerskich wartości - serdecznie zapraszam wszystkich drużynowych, instruktorów komend szczepów, władz i zespołów hufca oraz zainteresowane grono instruktorskie na ZBIÓRKĘ konsultacyjną na temat Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, która odbędzie się w niedzielę 22 marca 2015r. o godz. 16:00 w lokalu Hufca na os. Jagiellońskim 9 (sala teatralna).

Biorąc pod uwagę wagę tematu, liczę na wysoką frekwencję oraz gotowość do otwartego przedstawiania własnego zdania przez każdego uczestnika spotkania.

hm. Jarosław Porański

Materiały do dyskusji są dostępne na witrynie ZHP

Harcmiting 2015

W imieniu szczepu "Halny" serdecznie zapraszam drużyny harcerskie na Harcmiting! Szczegóły w ulotce (JPG, 124KB) i regulaminie (DOC, 33KB).

Hutomatograf 2015

ZKK zaprasza instruktorów i absolwentów kursów przewodnikowskich na kursy drużynowych zuchowych, harcerskich i starszoharcerskich "Hutomatograf 2015". Szczegóły na plakacie (JPG, 219KB) i regulaminie (PDF, 51KB).

Zmiany w Hufcu

W związku ze zmianami personalnymi w Komendzie Hufca publikujemy nowe zakresy obowiązków w dziale Kto jest Kto i nową strukturę w Dokumentach.

"Nasza" zgoda rodziców

Druhny i Druhowie,

Między innymi nasze interwencje doprowadziły do modyfikacji GK-owskiego wzoru zgody rodzica na przynależność do ZHP. Dziękuję środowiskom, które zwróciły uwagę na brak danych ewidencyjnych we wzorze. Szczegóły znajdują się pod linkiem:

Zgodnie z informacją, część A i B dokumentu można zmieniać, dopasowując do wymogów środowiska. Poniżej znajduje się ten wzór, gdzie ja pozwoliłem sobie na modyfikację, dopisując słowa "i biwakach".

Bardzo proszę o korzystanie ze wzoru w wersji przesłanej lub wprowadzając własne modyfikacje w szczepach, przy założeniu niezmienności części C.

Bieg po Harcówkach

Bieg po Harcówkach zostaje przesunięty na sobotę 31-01-2015, szczegółowe informacje wkrótce.

Wyjazdowa Rada Hufca

Druhny i Druhowie,

Serdecznie zapraszam członków władz i agend Hufca oraz komendantów i członków Komend Szczepów na Wyjazdową Radę Hufca, która odbędzie się w Rabce Zdroju, Willa Luboń  http://willalubon.pl/ (Zaryte 76a)  w planowym terminie 23-25.01.2015r. (od piątku do niedzieli)

Cena od osoby wynosi 20zł za cały wyjazd;

Zapewniamy:
- 2 noclegi w ośrodku (należy mieć własny śpiwór)
- na pewno 1 ciepły posiłek w sobotę
- ciekawy program
- dobrą atmosferę i super zabawę :)

We własnym zakresie:
- śniadania i kolacje
- koszty transportu

Zgłoszenia indywidualne - do niedzieli 18.01.2014r. na adres komendanta hufca: jarekporanski@gmail.com

Uprzejmie proszę również o informację na temat ewentualnych samochodów, wykorzystywanych przez uczestników wyjazdu (m.in. ile miejsc?)

hm. Jarosław Porański

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] ... [30]