Strona główna arrow Grzechynia

Schronisko Grzechynia

Schronisko oddaje do dyspozycji ok. 25 miejsc noclegowych na łóżkach piętrowych w sali znajdującej się na piętrze. Na parterze znajduje się jadalnia, piec węglowy, kuchenka gazowa, kominek oraz pomieszczenie sanitarne. Możliwe jest również użytkowanie pomieszczenia służbowego na piętrze.

Obiekt dostępny jest przez cały rok. Pomieszczenie sypialne ogrzewane jest piecem olejowym, natomiast analogiczne funkcje na dole pełni kominek. W razie potrzeby istnieje możliwość ocieplania pomieszczeń piecykami gazowymi. Brak jest ciepłej wody, kanalizacji oraz elektryczności. Woda bieżąca znajduje się na zewnątrz (kran oraz studnia). Występują dwa punkty strategiczne (WC), również znajdujące się na zewnątrz budynku. Narzędzia stolarskie oraz drewno znajdują się w drewutni, do której prowadzą dwa osobne wejścia od zewnątrz.W schronisku znajdują się wszystkie niezbędne rekwizyty do przebywania (garnki, naczynia, sztućce, siekiery, środki do mycia naczyń i sprzątania). Niezbędne jest posiadanie obuwia zamiennego.

Każda grupa przebywająca w schronisku zobowiązana jest do przestrzegania wszelkich zasad ostrożności przeciwpożarowej oraz do stosowania się do regulaminu obowiązującego podczas przebywania w gajówce. Przed opuszczeniem obiektu należy pozostawić po sobie należyty ład i porządek, aby kolejni piechurzy mogli bez trudu poradzić sobie w schronisku.

Te aspekty surowego standardu powodują, iż wewnątrz chałupy panuje niepowtarzalna atmosfera, która na długi czas utkwi każdemu w pamięci.

Lista czynności do wykonania przed wyjazdem ze schroniska na Grzechyni

Regulamin korzystania ze Schroniska (format RTF, 180KB).

Pytania, porady i rezerwacje: Biuro Hufca (krakownowahuta@zhp.pl)